cheap non prescription finasteride 5mg opzioni binarie guadagnare Lacan Sempozyumu 1 “Günümüzde Psikanaliz”

thuốc zestril 20mg bula Tarih: 19- 20 Eylül 2015
Yer: Saint Benoit Lisesi
Konuşmacılar: Luiz Izcovich, Zehra Eryörük, Özgür Öğütcen, Ceren Korulsan, Nami Başer, Zeynep Direk, Marie Liévain

watch forex trading advice

clonidine 0.25 mg binäre optionen analyse software Sempozyum argümanı . . . 

malariatabletten lariam online Lacan, XI. Seminer’de “Öğretimin amacı daima analistleri eğitmek oldu ve bu böyle kalacaktır” dediğinde psikanalizin, kendi Okul’unun yönünü az çok işaret etmişti. Psikanalitik pratik, bir praxis olarak, her şeyin ötesinde klinikle bağını sürdürmeye yönelik bir teori ve pratik bütünüdür. Bunun yanında öznenin toplumsal olana tabi olduğu, onun tarafından şekillendirildiği ve bizatihi onu şekillendirdiği yerde psikanaliz durur. Psikanaliz tek bir öznenin acılarından başlar belki ama oradan ilerilere gider, Freud kadar Lacan’da bunu hep vurgulamıştır. Psikanaliz, üzeri çizili öznenin, Öteki’ne hitap ettiği yeri ve Öteki’nin dönüp onu belirlediği, aştığı ve kendi varlığıyla onu, yani tek bir bireyi, askıya aldığı yeri araştırır, varlığını tam da buraya konumlar.
Bizler de bu toplantıyla, Lacancı psikanalizin temel yaratılarına bir giriş sunmaktan çok, onun güncel uygulamasıyla bir tanışıklık sağlamayı amaçlıyoruz. Klinik praxisten çıkan kavramları, felsefenin, politikanın, toplumsal bağların bazen karşısına, bazen yanına koyduğumuzda elimizde neler kalabileceğini göstermeyi amaçlıyoruz. Bu toplantı sadece bir başlangıç olmanın ötesinde, Lacancı psikanalizin, Türkiye’de yerleşmesinin, yeşermesinin ve kök salmasının ilk adımlarından birisini de oluşturması nedeniyle büyük bir önem taşıyor. Kavramlar onları taşıyan pratikler varolduğunda hakiki ağırlıklarına kavuşacaklardır. Lacan’ın kavramlarının ve kliniğinin hakettiği karşılığı bulabilmesi toplumumuzda yaşadığımız çıkmazları, ki bunlar politik, psikolojik, ekonomik vb. çıkmazlardır, yeni türde araçlarla ele almamıza olanak sağlayabilir. Lacancı Forum Sempozyumu sayesinde, Freud’un açtığı, Lacan’ın ilerlettiği bu yol Ecole de Psychanalyse des Forums du Champ lacanien’in uluslararası ölçekte, pek çok ülkede sürdürdüğü çalışmaların taçlandırdığı bir çaba olarak yolunu İstanbul’dan da geçen bir rotaya çevirdi. Kuşkusuz bu bir başlangıç ve devamı gelecektir!

http://pksautomobile.com/buspar-10mg-street-price.html Özgür Öğütcen

watch lioresal 10 mg ne işe yarar omnicef r capsulas 300 mg PROGRAM

enter site prednisolone 2 mg/kg CUMARTESİ 19 EYLÜL

09.00-09.30 Kayıt
09.30-10.00 Açılış Konuşması
10.00-11.00 Luis Izcovich “Psikanaliz diğer terapiler gibi değildir!”
11.00-12.00 Nami Başer “Bilim ve Felsefe” Lacan’ın Yazılar’ının yedinci bölümünün bir incelemesi
Tartışmacı: Zehra Eryörük / Moderatör: Ceren Korulsan
12.00- 13.30 Yemek arası
13.30- 14.30 Özgür Öğütcen “Psikanalitik, Politik, Klinik”
14.30-15.30 Marie Liévain “Pedagojik ilişkilerde aktarım fenomenlerine psikanalitik bir bakış”
Tartışmacı : Nami Başer: Moderatör : Ceren Korulsan
15.30- 16.00 Kahve arası
16.00-17.00 Zeynep Direk “Hegel ve Lacan arasında Derrida: aporetik öznellik”
17.00-18.00 Zehra Eryörük “Psikanalizin kaygıdan arzuya uzanan rolü”
Tartışmacı: Luis Izcovich / Moderatör : Özgür Öğütcen

pyridium online österreich PAZAR 20 EYLÜL

09.00- 10.30 Luis Izcovich ile psikanaliz okulu ve eğitimi üzerine söylesi
10.30- 11.00 Kahve arası
11.00- 12.30 Vaka Çalışması Ceren Korulsan
Tartışmacı: Zehra Eryörük

order septilin syrup bula seroquel 100mg KONUŞMACILAR
88 mg synthroid Dr Luis IZCOVICH (Paris): Psikanalist, Psikiyatrist, AME (Okul Analistleri Uyesi), Ecole de Psychanalyse des Forums du Champ lacanien kurucu üyesi, Paris Psikanalitik Klinik Kolejinde Öğretim üyesi.
http://miiustudio.com/albendazole-tablets-400-mg.html Zehra ERYÖRÜK (Brüksel): Psikanalist, Ecole de Psychanalyse des Forums du Champ lacanien okul üyesi, Forum du Champ lacanien du Brabant (Belçika) derneğinin kurucu üyesi ve başkanı, FCL-Brabant’da Öğretim üyesi.
cozaar 50 mg ingredients Nami BAŞER (İstanbul): Profesör, Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi.
atarax 35mg dosage Zeynep DİREK (İstanbul) : Profesör, Koç Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi.
detrol no prescription Özgür ÖGÜTCEN (İstanbul) : Psikiyatrist, bireysel psikoterapist, Suret Psikokültürel Analiz Dergisi editörü, Özne psikiyatri ve psikoterapi merkezi üyesi, Forum du Champ Lacanien Türkiye İnisiyatifi kurucu üyesi.
robaxin 500 mg vs flexeril 10mg Ceren KORULSAN (İstanbul) : Psikiyatrist, bireysel psikoterapist, Özne psikiyatri ve psikoterapi merkezi üyesi, Forum du Champ Lacanien Türkiye İnisiyatifi kurucu üyesi.
price of himalaya pilex tablet Marie LIEVAIN (Brüksel/İstanbul) : Eğitim Bilimi araştırmacısı, klinik psikoloji asistanı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir